Že by Škoda v blízkej budúcnosti začala vyrábať superšport s motorom uprostred, je pochopiteľne nezmysel. Dôvodov existuje celý rad a asi nemá zmysel ich tu vymenovávať. Každopádne najšportovejším modelom v ponuke českej automobilky je a určite ešte chvíľu bude Škoda Octavia RS. Aj keď…

V posledných rokoch sa objavili špekulácie hovoriace o elektrickom kupé, ktoré by malo čerpať inšpiráciu aj pri legendárnej Škode 110 R. Tak uvidíme.

Napriek tomu, že sa Škoda orientuje najmä na modely pre masy, neznamená to, že by sme si nemohli superšport s okrídleným šípom v znaku predstaviť. Urobil to aj Poliak Bartłomiej Tarnowski, ktorý má však navyše tú výhodu, že svoju víziu dokázal pretaviť na pozoruhodné ilustrácie.

Na nich si môžeme pozrieť nízke a agresívne vyzerajúce kupé s motorom uprostred, ktoré trochu pripomína vozidlá Lamborghini. Súčasne ale na ňom nájdeme množstvo dizajnových prvkov charakteristických pre škodovky.

Je tu teda typická maska chladiča, disky kolies pripomínajú kolesá Octavie RS, zadné svetlomety majú tvar písmena C. A na zadnej časti dokonca nechýba ani nápis ŠKODA, čo je relatívne čerstvý dizajnový prvok českej značky. Svetlomety vpredu aj vzadu spája LEDková lišta.

V interiéri vidíme minimalistickú palubnú dosku s infotainmentom a digitálnym prístrojovým panelom. zaujímavým detailom je dvojramenný volant – rovnaké riešenie ponúka nová Octavia.

Tak čo na hovoríte? Ako sa vám táto predstava superšportu od škody páči?

Zdroj: behance / Bartłomiej Tarnowski